Úvod > Aktuality > Informace pro rodiče k zápisům k povinné školní docházce

Informace pro rodiče k zápisům k povinné školní docházce

Vážení rodiče,

MŠMT vydalo metodický pokyn Zápisy do základních škol pro rok 2021/2022,na základě kterého sděluji tuto informaci:

1. Zápis k povinné školní docházce bude organizován bez osobní přítomnosti dítěte.

1. Žádost o přijetí k povinné školní docházce lze podat datovou schránkou, e-mailem s el. podpisem, osobně, nebo poštou.

Pro osobní návštěvu si prosím předem dohodněte termín na tel. čísle naší školy.

1. Termín pro podání žádosti je 1. 4. 2021 – 30. 4. 2021.

1. Termín zápisu je 30. 4. 2021 a v potaz budou brány všechny podané žádosti v určeném časovém rozmezí.

1. Při zápisu je postupováno dle Kritérií k přijímání k povinné školní docházce.

1. Zákonný zástupce, který žádá o odklad povinné školní docházky, zašle příslušnou žádost doplněnou o povinné přílohy, tj. vyjádření školského poradenského zařízení a vyjádření odborného lékaře (dětský lékař).

1. Seznam přijatých dětí bude zveřejněn dne 30. 4. 2021 na webových stránkách školy a vyvěšen v ZŠ a MŠ.

Ve Chbanech 24. 3. 2021                                                                                            Mgr. Jiřina Kříčková